Wuwejův zápisník

Blogokruhy - okruhy blogů

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2009-06-09 22:30:37
Im.Becy.L: on by se tu i ten seznam super blogu našel, taky jsem tomu podlehl [úsměv]. Jsem rád, že Tě můj blog překvapuje, je tu leccos a z různých oborů, zajímá mě totiž VŠECHNO [mrk].
Im.Becy.L
2009-06-09 13:35:28
Původně jsem tenhle článek nečetl, protože jsem si myslel, že půjde o další seznam super blogů, který někdo někomu doporučuje. Bohužel jsem se mýlil. Možná to bude tím, že do tohohle blogokruhu jsem tak nějak ještě nepronikl. Přesto, že tenhle blog navštěvuji jen krátkou dobu, vždy mě něčím překvapí. I tenhle podhled na blogy je pro mě celkem novej a nečekanej. Díky za něj. Možná sem neměl děkovat, budu muset nad tím zase přemejšlet a možná se neudržím na tohle téma ještě něco sepsat.
TS
2009-06-08 15:15:01
Wu: blogy se moc nezabývám, chvíli mě bavilo porozumět lidem, co jsou za nimi. Do doby, než jsem některým skutečně porozuměl a některým zas nadobro ne... Pak jsem o tom ještě přemýšlel v jiném smyslu: http://trendspotter.bloguje.cz/579830-o-webovych-komunitach.php Jistě chápeš, že to tu nemohlo mít úspěch. Svou úvahu bych mohl doplnit o další postřehy o tom jak uzavřená komunita bublá a vře, občas vystrčí chapadélko a někde zas spokojeně usedá prach... Tak třeba někdy jindy.

Jin: Šuplík je dobrý, když slouží k nějakému tříbení své mysli a formy a máš veškeré zdroje k dispozici, takže není potřeba nějaká interakce. Ale na druhou stranu webové psaní je dnes už natolik svébytná a různorodá forma, že se dá jen těžko stručně charakterizovat. :) Nenech se mým názorem nijak zviklat. Podstatné jsou realizované myšlenky, ne blogování o nich.
Wu
2009-06-07 23:32:11
Jin: kdepak, tak to TS určitě nemyslel - psát do šuplíku, bez čtenářů je ... nenaplnění základního smyslu psaní. Totiž píše se, aby bylo čteno [mrk].

TS: díky. Odkaz bych přesto rád dal - trendspotter, nebo spotter? Nebo jiný?

TS
2009-06-07 22:47:16
Jin
2009-06-07 22:02:15
Wu
2009-06-07 21:27:54
TS: vynikající analýza! Tak dobrá, že je škoda nechat ji utopenou v komentářích - co bys říkal tomu, kdybych celý komentář (beze změn, krom oprav překlepů) zveřejnil jako samostatný článek s titulkem "Od čtenáře - stručná analýza blogosféry"? (a přidal odkaz na Tvůj web).
TS
2009-06-07 15:23:31
Odkazování na tematicky spřízněné blogy je projev sounáležitosti. . Lidé píšící blogy jsou v naprosté většině motivovaní vlastním uspokojením. Uspokojují se buď psaním (vč. další tvůrčí činnosti = potřebují se projevit, vykecat někomu, nebo jen do zdi) nebo se uspokojují sdílením a nekonečným diskutováním s lidmi, o kterých mají pocit že je znají. Možné jsou i kombinace. Jsou blogy, které se vyvíjejí, jsou účelové, hledající i předčasně mizící.
Jsou blogy, komunity, a jejich čtenáři, které (kteří) jsou zdánlivě otevřené všem, ale ve skutečnosti jsou rigidní, uzavřené. Je velmi těžké se k nim přidat, je těžké je svým přispěním rozvíjet, obohatit. A to z důvodů, že diskuse a sdělení už jsou dávno v pokročilém levelu - sdělují si mezi sebou už nadstavbové zážitky a informace, protože ty základní sdělení už mají dávno sděleny... třeba i v realitě. Nejsou pak ochotni se vracet na nižší stupěň diskuse, protože by je to neuspokojilo. Příležitost navázat tak nový kontakt nevidí jako zajímavý.. nepotřebují už žádný nový kontakt skrz svůj blog. Náhodný návštěvník rozumí slovům, ale nechápe kontexty a sociální vztahy. Nemá šanci se mezi nimi orientovat a tak rychle odchází.
Jsou weby, které jsou za svým cílem (s tématem např. o grafologii, myšlenkové mapy, práva, ekonomie atd.) Jsou lidé, kteří píší na web každou prkotinu bez hlubšího smyslu...

Jsou blogy, které jsou únavné svou strnulostí.. svým nekonečným provářením provařeného. Strnulost může být projevována např. neustálým kroužením kolem jednoho jediného tématu, který je řešen, ale nikdy nevyřešen, nebo jsou blogy ovlivněné tvaroslovím textového projevu, (npř. sáhodlouhé litanie bez point, jinde zas krátké věty a za každým smajlíky..., někde křečovitá snaha o udržení vtipné pózy, která se jednou-někde povedla... )
Zajímavé je sledovat projevy otevřenosti v osobních tématech. S přehledem vítězí blogy žen (dívek) všech věkových kategorií,(nemyslím apriori blogíííísky) které jsou schopné o sobě napsat neuvěřitelně detailní intimnosti z osobního, soukromého a sexuálního života. Dělají to velmi cílevědomě, myslí si že je kryje virtuální anonymita, zároveň se však více-méně těší na to co bude následovat a na 100% si myslí, že mají vše pod kontrolou. Prezentují své pocity i úspěchy, očekávají hodnocení od ostatních. Ohlasy jsou pro ně naprosto zásadní. Bez nich by to nedělaly. Tyto ženy jsou v mnoha případech nespokojeny se svým skutečným životem, jen si to nikdy otevřeně nepřiznají.
Naopak podobná témata promiskuity, sexuálních úspěchů, balení, atd. od mužů, psaná v mužské formě jsou EXTRÉMNÍ VYJÍMKOU. Riskují totiž apriori označení za prasácké, společensky škodlivé, úchylné. Takové blogy, pokud už vzniknou, se mohou nést na vlně obrovské popularity, nebo naopak propadnout nezájmem. Vesměs je blogo-sféra méně tolerantní k mužům, kteří psaním projevují svoji povahu, přirozenost, nebo své vnitřní touhy a pocity. Proto to muži nakonec dělají velmi obezřetně a mnohem méně než ženy. Přesto riskují, že je ostatní spíše nepřijmou, než přijmou. Jedno z nejhorších hodnocení je totiž nařčení, že není chlap - ale baba. Vyslovují je nejčastěji právě takové baby, které tím chtějí posílit vlastní sebevědomí.

Blogy jsou vesměs odrazem toho, jak se lidé chovají i ve skutečnosti, jen některé vlastnosti se zde zdůrazňují, jiné potlačují.
Na téma by se dalo pokračovat donekonečna, někteří to dokonce TAK rádi dělají (blogování o blogování) což mi příjde jako svébytná esence pošetilosti. Argumenty že TO (blogování v takové-makové formě) je smysluplné, vychází většinou z vnitřní logiky blogovacího ekosystému, argumenty totiž nejsou ukotveny na žádné vnější kontexty. Proto je velmi těžké konfrontovat "zapáleného blogera" protože v jeho vesmíru vše do sebe zapadá a "je správně" tudíž pro něj nexistuje nadřazené měřítko, kterým by se dalo takové počínání poměřovat.

Wu
2009-06-06 17:54:17
PetrKa: díky za tipy, Václav Bešťák přišel do čtečky.

fremy: dokud kruh vyhovuje, není to žádný problém, ale přesahuje se obtížně. Linkuj.cz sice není žádná sláva (http://blog.wuwej.net/2008/05/14/linkuj-linkuj-a-co-z-toho.html), ale k tomuhle posloužit může. Samozřejmě pokud tím "do světa" nemyslíš anglicky psané weby [úsměv].
fremy
2009-06-05 14:51:47
Nakopl si mě, abych si uvědomil, že jsem vlastně také uzavřený v malém kruhu. Přestože se snažím z něj alespoň nahlédnout o světa, nejde to (zatím).
PetrKa
2009-06-05 14:42:44
Wu
2009-06-04 10:03:57
Bára: jo! [úsměv] S komentáři Ti bohužel asi neporadím, RSS komentářů jsem si ještě nikdy nikde nepřihlásil.
Bára
2009-06-04 06:37:28
Wu, čtečka mě začala bavit! Konečně mi někdo poradil DOBROU čtečku. Jen musím ještě nějak vychytat RSS komentářů.

Bosorko, to byl velmi předčasný a hypotetický nástin myšlenky. Ale jestli se nám podaří ten domeček, tak to bude blogokolaudace jako hrom :-)
Bosorka
2009-06-02 19:48:18
Wu
2009-05-29 22:24:28
Super! Zatím byl téměř každý, komu jsem ji doporučil, spokojený.
Ten jeden ji naplnil feedy zpravodajských serverů a pak se do ní nepřihlásil několik týdnů (možná měsíců). A teď už se bojí, že ho počet příspěvků zavalí. Ovšem pro tyhle případy je tam tlačítko "Mark all as read".
Já už se dokonce dostal do fáze, že web, který nemá feed, nedokážu sledovat [úsměv]
Bára
2009-05-29 05:59:04
Tak jsem si s tou čtečkou hrála včera večer. Naplnila, nastavila... asi ještě přijdu na nějaká vylepšení během užívání. Je to jako všechno nové. Ze začátku to dá více práce, ale očekávám, že se mi to pak vrátí v ušetřeném čase.:-)
Wu
2009-05-28 09:44:02
Super, jsem vážně zvědavý co budeš říkat [úsměv].
Bára
2009-05-28 04:59:41
Zkusím a dám vědět.
Wu
2009-05-27 23:04:59
Ty nemáš čtečku? Jak můžeš fungovat [úsměv]. Najdi chvilku a zkus třeba GoogleReader, ušetří to strašně času - když ty weby proklikáváš po jednom, spoustu navštívíš zbytečně, ze čtečky jdeš najisto. Okomentované články si můžeš označit, já to dělám hvězdičkou, a pak se k nim zase snadno vrátíš a můžeš dočíst novinky.
RSS čtečka je poklad [mrk].
Bára
2009-05-27 13:54:23
zcr má pravdu v tom, že asi hodně lidé čtou blogy z hlavní stránky "svého serveru". I já to dělám. Nemám čtečku a pak chodím do kruhu právě přes odkazy. A ráda si klikám i na odkazy, které ještě neznám, takhle mi třeba Sharkan "dohodil" R.Francovou. Jak třeba na mě někdo přijde nevím, ale pár "mých" lidí i náhodně z vyhledávače a pak už zůstali :-)
Wu
2009-05-27 10:10:35
Václav: však také cílem nebylo nabídnout nové zajímavé blogy, ale obšírně pohovořit o blogokruzích a zmínit skupinu 15-20. Ale když projedeš odkazy u Evči nebo Pavla Králička, něco určitě najdeš. Jo a tohle http://blog.wuwej.net/2009/03/29/blogy-ktere-ctu-pravidelne.html jsi četl?
Fyzmatikův blog znám, doufám že si konečně zvětší to písmo [úsměv].

jm: taky si matně pamatuju, že to bylo kolem sedmi. U blogů bych si tipnul, že to bude ještě míň.
Jago
2009-05-27 09:54:48
jm
2009-05-27 09:37:58
zcr: Četl jsem o výzkumu, kde tu teorii testovali na 30 mld. SMS. Vyšlo jim, že každý zná každého přes 6,6 lidí.

http://jdem.cz/bgpt2
Václav
2009-05-27 08:47:16
Wu
2009-05-26 22:45:59
Waity: neomlouvej se, rozhodně jsem nemyslel Tebe. Ale párkrát se mi stalo, že jsem něco napsal, k věci, a jako by tam ten komentář nebyl - všichni ho ignorovali.
Tak Tě tady vítám [mrk].

zcr: druhá strana téže mince. Za cenu uzavřenosti dostávám relativně relevantní odkazy.
Ty jo, ten řetěz známostí je zajímavý nápad, ale obávám se, že bez přímého přístupu do databází google to bude dost problematický datamining.
zcr
2009-05-26 20:13:32
Wu, ale sledovat odkazy u oblíbených blogů je omezující právě kvůli tendenci ke komunitní uzavřenosti; přehled právě publikovaných článků samozřejmě nejde sledovat celý a je tam spousta nejrůznějšího 'balastu', ale zase je šance vykročit mimo a najít něco zajímavého.
Docela by mne zajímalo, jaký je mezi bloggery nejkratší řetězec 'známostí přez odkazy' (podobný parametr existuje tuším normálně v sociologii - průměrný počet lidí, přes které se zná každý s každým).

Waity
2009-05-26 19:39:37
Zajímavý článek, zaujala mě část "Když do něj proniknete, dřív nebo později znáte všechny členy, ale je problém dostat se dál. Uzavřenost se projevuje kromě odkazování i bavením se především mezi sebou - nově příchozí, zanechavší komentář, se nezřídka diví, že řeč jde dál a jeho poznámka je bez odezvy".
Možná bez odezvy, ale pokud na sebe necháš kontakt, bloger se dřív nebo později podívá, s kým měl vlastně tu čest. Omlouvám se, že jsem nechala Tvou poznámku bez odezvy, taky už mě to několikrát zamrzelo zase jinde a cítila jsem se jako cizinec. Ahoj Wu, ráda Tě poznávám a určitě sem někdy zajdu :-)
Wu
2009-05-26 16:59:17
lojzo, Bohdan Dlouhý: vlastně neznám nikoho, kdo by narazil na případ z onoho kresleného vtipu, ale to mu na průraznosti neubírá [úsměv]. Do diskuze ohledně vašich pohlaví radši ani vstupovat nebudu [opatrný úsměv].

zcr: zobrazení na titulce? Tak odtud vítr vane. Tam jsem taky na žádném blogovacím serveru nikdy nechodil, protože byla zahlcená množstvím mizerných příspěvků. Sledování oblíbených odkazů u oblíbených blogů je efektivnější.

Tribun: a jak jsi na ten další blogokruh narazil?
Čas je kapitola sama pro sebe, ten totiž nemá nikdo. A může za to co? Tenhle internetový amok [úsměv].
Trhák a propadák posuzuješ podle čtenosti, nebo podle komentovanosti? tyhle věci se totiž dost liší. Kvalitní a pracný článek si lidi přečtou, ale nemívají potřebu komentovat. A naopak, nedotaženou blbinu zkritizuje nebo odsouhlasí kdekdo.
Frekvence publikování, ano, to zase závisí na tom, jaký máš poměr vyhledávačů, přímých příchodů a subskripcí na rss. Kdyby převažovalo RSS, bude závislost na frekvenci publikace patrná, jinak ne. Já mám z vyhledávačů 75% - a návštěvnost závisí na čase, ne na příspěvcích. Nejvyšší je v pondělí a v úterý.
Politické jsem nevynechal cíleně, ale protože kromě Tebe a Jiřího Pehe nesleduju žádné, nemám identifikovaný ani žádný blogokruh. Což pochopitelně neznamená, že by neexistoval.

Evča: je to úplně jasné, taky jsem tam ty podblogokruhy začal rozpoznávat. Víc pozitivního než negativního? Jo, to asi ano. Na spoustě těch blogů je obsah řekněme průměrný - internet, hudba, iPhone, ale i tak jsou blogy nadprůměrné. Neotřelý design, vlastní doména, slušný sloh. To je to, co mě taky překvapilo, spolu s tím, že jsem o nich neměl ani páru.
Evča
2009-05-26 12:46:51
Wu: Takže jsi v té "úplně jiné subkultuře" objevil více pozitivního, než negativního? Věř, že i v tomto "blogokruhu" existuje ještě spousta "podblogokruhů." :) Něco jako olympijské kruhy.
Tribun
2009-05-26 11:01:31
"horší je, že se nedostaneš ani tam, kde je to názorově kompatibilní, ale je to jiný okruh" - To si nemyslím, Wu, ty kruhy jsou prostupné. Třeba teď jsem na jeden narazil a zdá se mi, že by mohl být přátelský, nebo přinejmenším neutrální. Problém je v něčem jiném - v čase. Jak jsi si možná všiml, sotva teď zvládám obhospodařovat svůj vlastní záhumenek, spřátelené a navštěvované blogy/weby leží úplně ladem. Není prostě možné číst vše, a už vůbec to komentovat. Přitom některé diskuse mi přijdou přínosné, ale prostě kde nic není, ani čert nebere.

Ale když už jsme u toho hovoru o blogu, všiml jsem si jedné věci: je naprosto nepředvídatelné, který text zaujme a vyvolá diskusi, a který úplně propadne. Většinou je to tak, že když už si o něčem myslím, že to bude "trhák", tak je to "propadák", a naopak se často chytnou nějaké nepříliš propracované, od boku střelené "výkřiky".

A ještě jedné věci jsem si všiml: návštěvnost tak úplně nezávisí na frekvenci publikování. Teď jsem několik dní nevydal nic a návštěvnost je celou dobu stejná, jako když jsem publikoval třeba dva články denně.

BTW, to, že jsi z blogokruhů vynechal "politické", to je náhoda, nebo - rekněme hygienický - záměr?
zcr
2009-05-26 08:48:53
Wu, samozřejmě bloggerské motivace jsou různé a časem se vyvíjejí, a roli taky hraje vzájemná geografická poloha;
Vznik blogsubsfér v rámci jednoho serveru mi přijde celkem pochopitelný - právě z daného serveru přijde na samém počátku blogování nejvíc návštěv a první 'zárodečné' komentáře (díky zobrazení na titulce etc), kolem kterých se pak začne blogsubsféra formovat... aspoň tak to bylo u mne
Jago
2009-05-26 07:11:43
Bohdan Dlouhý
2009-05-25 23:03:52
Lojzo: To já se v jednom případě sekl zhruba o třicet let. :) Ale k té tvé představě - při vší úctě, moje pohlaví jsi nikdy neviděl. Tak jak jsi ho mohl trefit? (údiv)
lojzo
2009-05-25 23:01:05
lojzo
2009-05-25 22:59:22
Bohdan Dlouhý
2009-05-25 22:55:33
Add cybersex - naštěstí mám zatím jen dobré zkušenosti, a to už znám většinu komentujících návštěvníků na našem blogu osobně. :)
Wu
2009-05-25 22:44:58
Bára: ta provázanost lidí z jednoho serveru, není to poprvé, co to někdo říká, ale pořád mi uniká, jak k tomu dojde... Přece blogovací server je to poslední, co mě na blogu zajímá. Možná mám jenom zkreslené představy tím, že blog dělám vlastním generátorem, ale jak se na daném serveru nacházíte? Nabízí vám lidis podobnými zájmy? Nebo sledujete TOP články? Blogosvatba, to zní nadějně [mrk]


Bohdan Dlouhý: já od blogu čekám hlavně publikování a diskuze, osobní setkání spíš jako vedlejší efekt, nehledě na to, že ne vždy se propojování virtuálna a reálna osvědčuje.
http://www.ropesend.com/ropesend_cartoons/cartoons/cybersex1.jpg
[úsměv]
Renatu Francovou čtu, píše opravdu svižně.

Wu
2009-05-25 22:35:50
zcr: blogsubsféra, jo! [úsměv] Ale to splnění účelu bych nechápal tak jednoznačně, sociální úlohou blogu není nutně navázání kontaktu.
Přemýšlím, jestli někoho ze známých přes blog znám i osobně (a neznal ho dřív)... Pokud mě paměť neklame, není tomu tak. Asi tento blog ještě nepukl [mrk].

Liška: Striktně vzato kulturník nejsem, protože nikoho z nich nelinkuji a myslím, že ani oni nelinkují mě. A obsahově? No, knihy a kultura převažují, ale často zabrousím i jinam, třeba mezi počítače. Taková všehochuť to tady je.
Pozor, ta skupina, co jsem objevil, není ta, do které nelezeš - Ty nelezeš na blogísky (to je navíc věková kategorie odhadem 10-14). Tyhle blogy mě právě překvapily svojí poměrně vysokou úrovní.

Jago: přesně, každý určitě znáte i jiné okruhy, nebo byste ty mnou nadhozené definovali jinak. Účelem článku bylo jednak konstatovat relativní obtížnost překročit do jiného blogokruhu, jednak vyjádřit údiv nad ekosystémem, který mi až doposud zůstával utajený.
Wu
2009-05-25 22:24:13
lojzo: tušil jsem, že tam určitě bude nějaké věkové faux pas, protože u všech věk neznám ani náhodou. Každopádně hlavní je ta rozmanitost.

mv: ech. Fakt jsem na něj zapomněl. A abyste neřekli, udělal jsem tu špinavou práci za vás - a co myslíš? Je to tam. Blogokruh přímo typický.

Tribun: to máš pravdu. Jenže horší je, že se nedostaneš ani tam, kde je to názorově kompatibilní, ale je to jiný okruh.
Pochopitelně téma bude trochu jiné, protože kdyby bylo stejné, dříve nebo později se oba okruhy propojí.
Bohdan Dlouhý
2009-05-25 20:52:06
U nás došlo (a pilně na tom pracuji) k tomu, co píše zcr: "no a k tomu se pak přidá i zajímavý proces prolínání 'známých přes blog' se 'známými mimo blog'." Je to dáno určitě i nedostatkem času. Když už mám možnost se někde sejít s přáteli, snažím se tam dostat všechny. Z blogu i mimo blog. Z toho potom vznikají zajímavé známosti či přátelství. :)

K těm "idnesovým" a podobným blogům - málokdy mě tam něco upoutá natolik, abych se tam trvale vracel. Ale jedna výjimka je a dovolím si malou reklamu, viz odkaz dole. To děvče je totiž kategorie sama pro sebe. :)

http://francova.blog.idnes.cz/

Jago
2009-05-25 15:01:50
Liška
2009-05-25 14:04:28
To mi taky přijde škoda, že se člověk "nemá čeho chytit" na jiných serverech, kam bych ráda zavítala; číst jen jeden dva blogy na blogspot mi je málo. Dík za tip na Horalku! Jdu tam.
Bára
2009-05-25 13:03:48
Wu, není to dloho, co jsem nad tímhle uvažovala, navíc je vždy velká provázanost lidí z jednoho serveru, aniž by možná sami chtěli, ale už prostě jinam nechodí. Já jsem toho zářným příkladem, jak 90% mnou čtených blogů je z bloguje.cz a když to chci prolomit, jdu k Horalce a ta to vzala úplně jinak a má odkazy na zajímavé Rozmanité i třeba z blogu.cz a jinde.
Názor, co má zcr, ten jde přímo až na dřeň tématu. Vůbec nevylučuji, že se jednoho dne i blogovdám :-))).
Liška
2009-05-25 11:38:40
... jasně, ne všichni jsou "beruššinky," spousta maturantů jsou úžasní lidi. Jenže ten věk je natolik určující faktor, že se s nimi nemohu nemíjet. I kdyby můj životní styl a rodinný původ a humor byl stejný jako jejich.

Liška
2009-05-25 11:29:37
A ty jsi kulturník, není-liž?

Do té skupiny, cos objevil, já nelezu. Jakmile vidím, že se někdo jmenuje Peťulka, Evulka, beruška, Simonešška, Nikolka, Lukísek a podobně, zvedne se mi žaludek. To je můj "mezigenerační" problém, přesně na tohle už si nikdy nezvyknu. Příliš mi to (paradoxně!!!) připomíná křečovitý opitmismus normalizace. Brr. Slaďourkové ve mně vzbouzejí chuť je uškrtit. Tenhle předsudek ne a ne překonat, číst je prostě nemůžu.

Předpokládám, že jsou velmi mladí. A pokud ne, nečetla bych je tím spíš.
A taky si pamatuju na teenagerovskou dobu, kdy člověk psal a psal a chrlil a bylo to vtipné, ale nepoužitelné pro dospělé.

zcr
2009-05-25 11:03:29
blogokruh aka blogsubsféra [úsměv]... asi nejzajímavější mi přijdou ty okruhy, u kterých nakonec dojde i k osobnímu setkání - blog dozraje, pukne a splní svou sociální úlohu... no a k tomu se pak přidá i zajímavý proces prolínání 'známých přes blog' se 'známými mimo blog'
Holt fenomén, no [úsměv]
Tribun
2009-05-25 10:35:38
Také jsem si toho všiml, i když jsem to nijak blíže neanalyzoval. Často se stává, že na blogu, který mne něčím zaujme, se dříve nebo později setkám s lidmi, které znám odjinud. Ale asi je to do značné míry logické: pokud člověk netrpí nutkavou potřebou misie, nemá důvod pořádat spanilé jízdy do míst, kde se scházejí lidé názorů opačných a myšlení neslučitelného.
mv
2009-05-25 09:10:28
lojzo
2009-05-25 06:50:41