Wuwejův zápisník

Jaroslav A. Polák: Conan - Třetí krok do hlubin

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Henry Psanec
2009-04-22 17:13:42
Chudáci svinky, u nás by se jim teda moc nedařilo. Sucho a na zemi nám nic netleje. Mám je na chov pro radost (doufám oboustrannou).

Ad Kéšin, je to tak - já tenkrát taky pořád říkával takové věci... a vlastně mi to asi zůstalo.
Wu
2009-04-22 09:34:29
Ale až se Ti rozutečou, nebude bude to spousta a ještě navíc spoušť. Máš je na chov, nebo na krmení? [úsměv].
Otázek bylo víc, ale pozapomínal jsem je... Dík za vysvětlení. Nad tímto Kéšinovým výrokem jsem se moc nezamyslel, ale když ho teď vidím ... mohl by to klidně být koan!
Henry Psanec
2009-04-22 01:22:54
Dva jsou spousta? Já mám osmdesát jedna svinek a není to spousta.

Protože Boris Vian taky dával do románů své přátele.

A Kéšin říká: "Rybky v pláni rostou toliko na větvích sněženek!" (str. 67) To je Jaroslavova představa parodie na raného Fišmajstra. A skvělá představa, nutno dodat!
Wu
2009-04-21 23:06:17
Henry Psanec: člověče, vyrojila se mi spousta otazníků.
Proč sis připadal jako u Borise Viana?
Čím si z Tebě dělal srandu? Jak Kéšin dělá bábovičky jako narážka na Pískoviště?

Henry Psanec
2009-04-21 00:41:01
Á, recenze! Taky si to musím přečíst v této nové versi. Ad AlAthin - u mne je nevýhodou to, že ho znám, takže jsem si připadal jako u Borise Viana (což ovšem není Jaroslavova chyba!) Osvícený Kéšin je senzační, i když si tam Jaroslav dělá srandu ze mě - ale velmi trefně, jak je jeho zvykem! A ačkoliv nehowardovské Conany nemusím (původní je ovšem geniální - a uvědomuju si jaké adjektivum tu říkám), stejně obdivuju Jaroslava za to, že dokáže napsat dobrý román; já sám mám potíže s dvěma větami na téma "Výlet".

Žjova, teď jsem si vzpomněj, chtěje to odeslat, že jsem vlastně taky napsal několik Conanů (osm povídek a dva články). Jenže ty se skládají z básní o výtahu a tak a chudák Cimmeřan se jimi jen mihne, a to ještě mluví o přechodnících a vůbec...
Wu
2009-04-20 22:31:20
Kojot: nic neslibuju, ale možná si přečtu i toho JFK [mrk].
(Teda pokud nebude s velkými starými MIGy)

Liška: jo, já taky!

Kojot
2009-04-20 17:26:46
No, já z toho klidně scénář ke hře udělám, ale nejprve se musí najít někdo, kdo ji bude ochoten produkovat (tj. zaplatit programátorům, grafikům a pochopitelně taky mně...)
Liška
2009-04-20 15:55:19
Vivat!
Chci tu počítačovou hru. Až bude.
Kojot
2009-04-20 11:25:03
Díky za recenzi. Odpovídá realitě a až budu za deset let chystat nové vydání, mám spoustu námětů na vylepšení! Pochvala zeměpisných názvů je ovšem nezasloužená, ty vymyslel už R. E. Howard, já příběh do jeho světa jen zasadil. Líbil se mi postřeh ohledně životnosti AlAthina - je to totiž jediná postava, která vychází z charakteru skutečného člověka (mého kamaráda) a je to holt poznat...