Wuwejův zápisník

Nové železo 2008

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2008-08-26 13:37:31
jm: jo, to je jasný, že problémy přijdou až při používání. Ale show to vážně je [úsměv].
jm
2008-08-26 13:21:07
ad Mojave: Asi se na to podívám. V Učitelských novinách teda psali, že to moc přesvědčivá kampaň nebyla.

http://www.economist.com/business/displaystory.cfm?story_id=11893691

So Microsoft is fighting back. A preliminary salvo, fired last month, was the so-called ?Mojave Experiment??a focus group in San Francisco of 140 volunteers who had not actually tried Vista but professed that they had heard awful things about it. They were then treated to ten-minute demos by a trained expert of a ?new? operating system, allegedly called Mojave. They liked what they saw, and when told that this product was in fact Vista, they gasped in shock and delight. The climactic moments, naturally, are available for viewing at www.mojaveexperiment.com.

You could be forgiven for wondering whether Apple had commissioned the advertisement. It was Microsoft at its worst. The ?experiment? addressed none of the problems with Vista?the trouble starts when ordinary consumers, not experts, try to use it with their existing hardware?and it felt as authentic as ?reality? television.

Wu
2008-08-26 10:04:44
sunfreedom:
ad 1) no je to monstrum [úsměv]. Počáteční šok se opakuje s každým otevřením víka. Takže sžívám se pomalu, o to pomaleji, že zatím stále mám jako "master" pracovní stanici. Velikost ale není problém, já s notebookem cestovat moc nechci, předpokládám, že většina přenosů se omezí mezi kuchyní, obývákem a ložnicí.

ad 2) mně dotazování vlastně ani nevadí, aspoň vidím, že práva jsou skutečně odlišená a odstupňovaná. Mojave experiment je fakt zábavná show [úsměv]

kryska: no, dokonce jsem "vyměkl" natolik, že jsem si i nějakou populární příručku typu 1000+1 tipů a triků pro Visty pořídil. To jsem naposled udělal u MS DOSu 6.0 [smích].

Winter: jo, asi žerou. Ale z těch 3GB, co tenhle notebook má, mi pořád pro aplikace zbyde víc než dost... Architektonická udělátka nebo editace filmu? Na to bych si postavil pracovní stanici, to na notebooku nemá co dělat.

sunfreedom: ReadyBoost - něco takového tam fakt je? A jak je to potom s rychlostí? Ne že bych to potřeboval, ale zní to zajímavě. Aha, na Wikipedii je všechno:
http://en.wikipedia.org/wiki/ReadyBoost
Winter
2008-08-25 20:40:17
To je fakt, s tou flashkou to je skutečně vychytávka. Na to jsem ve své averzi proti Vistám úplně zapomněl .)
sunfreedom
2008-08-25 17:35:31
Winter: K tomu experimentu, byli to lidé, kteří používají pravidelně různé systémy. Je to tam někde i napsané - Visty, XP, Linux, Mac.

Jinak co mi přijde třeba u Vist dobré je ReadyBoost. Jako když mám 2GB paměti a 4GB Flashku, prázdnou, tak najednou mám 6GB paměti. A kdyžje z půlky plná, tak holt 4GB... to není úplně k zahotzení, zejména u notebooku. Nevím. Třeba je to jen náhoda, ale za rok, co je mám, jsem s nimi neměl ani jeden větší problém a modrá obrazovka smrti se mi objevila jen na notebooku a to jednou. A to je mám na všech třech svých počítačích...
Winter
2008-08-25 16:56:48
No nevím, mě ty Visty moc neberou a do notebooku bych je rozhodně nepustil (však on Microsoft ví, proč tam cpe jen Home edition s vyplým aerem). Pominu-li to neustálé buzerování, které se dá ale vypnout, žerou nehorázně paměti. Člověk to hned pozná, pustí-li nějakou náročnější aplikaci (například různá architektonická udělátka nebo editaci filmu). Těch 2GB je minimum (většinou je paměť ještě sdílená) a mnohdy ani to nestačí. Na stolní počítače, kteroé jsou poslední dobou neuvěřitelně silné a levné, ještě možná, ale jinak nevím. Až do dašlích Windows asi zůstanu u XP.

Ten experiment je fajn - ale zajímalo by mě, jak dlouho sháněli správné blbce, kteří Vistu nikdy neviděli .)
kryska
2008-08-25 13:26:58
sunfreedom
2008-08-25 01:03:48
1) Jak se sžíváš se 17"? Já si to už dnes nedokážu na notebooku představit. Sám jsem zvolil pravý opak - 12.1", ale neříkám, že to je cesta, já chtěl něco pod paži do knihovny... když jsem ho tenkrát ve Washingtonu kupoval, tak vedle bylo právě HP se 17" a už to na mě bylo moc veliký... ale asi to záleží na tom, jestli to budeš někam tahat a jak často...

2) Visty jsou naprosto perfektní. Jsou trochu jinak stavěné a pravda, i mě se podařilo to neustálé dotazování vypnout náhodou (úsměv), ale jinak perfekt. K tomu bych jenom rád doporučil Mojave Experiment - Microsoft v rámci reklamy Vist natáhnul do laboratoře lidi a řekl jim, že jsou od konkurence a mají nové Windows... všem se hrozně líbily a ještě před tím si postěžovali, jak nesnáší Visty... pak jim řekli, že to co zkusili... jsou Visty (ďábelský smajlík) - viz http://mojaveexperiment.com/