Wuwejův zápisník

Benjamin Kuras: Slepování střepů

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2014-11-06 00:24:41
Díky za pochvalu kreseb, chtělo by to kreslit víc a také si projít nějaký kurs, mám tu asi dvě knihy, ale není čas a vlastně ani odhodlání :)
Mám radost, že budet blog navštěvovat a samozřejmě nekomentujte, to není žádná povinnost.
Ať Vás nemoc příliš netrápí...
hanci
2014-11-03 20:07:31
Děkuji moc za odpověď!!! - Češi na vlásku - to bych si moc ráda koupila, ale není k dostání (ani na internetu). U pana Kurase jsem si koupila Evropa snů a skutečností - v prodejně mně řekli, že je rozebraná , ale dostala jsem ji přímo od něho s nádherným věnováním - už jsem ji přečetla. Koupila jsem si jeho knížek celkem 10, na víc už nemám peníze (podprůměrný důchod a velká vydání do zdravotnictví jak za mě, tak za těžce nemocného manžela....). Vůbec nevím, která jeho knížka je lepší, mám radost, že i Vám se líbí - tolik jste toho přečetl.... V kresbách jste velmi pokročil, budu Váš blog znovu navštěvovat, i když s největší pravděpodobností nebudu nic psát - není to nic jiného, co mně brání v psaní (na svůj blog píši jen občas a dost často s velkým přemáháním), než dost těžké onemocnění, které mně značně omezuje - žiji jak na tobogánu - jednou nahoře - cítím se trochu lépe, podruhé dole - cítím se dost špatně a tento stav je vždy mnohem delší..... Moc Vám držím palce na veškerou Vaši činnost - ani nevíte, jakou jste mně udělal radost, když jste napsal, že si mě pamatujete, po tolika letech, díky moc.
Wu
2014-11-02 23:23:24
Dobrý den, pamatuju, jak bych mohl zapomenout :).
Ale na Váš blog jsem už dlouho nezabloudil... a jak vidím, měl bych to napravit, líbí se mi, jak o Kurasovi píšte, a na obrazy se rád podívám.
Od Kurase určitě zkuste Češi na vlásku (http://blog.wuwej.net/2011/03/26/benjamin-kuras-cesi-na-vlasku.html), výborná. Ostatně jako všechyn jeho :).
Díky za návštěvu a komentář.
hanci
2014-11-01 13:06:28
Dobrý den - srdečně Vás zdravím. Myslím, že už si na mě vůbec nepamatujete - dřív jsem bývala pravidelným návštěvníkem Vašeho blogu, obdivovala Vaši schopnost přečíst tak obrovské množství knížek, přitom kreslit a zabývat se mnohými dalšími činnostmi.... Ale ještě pořád žiji - i když je to spíš už zázrak, vzhledem ke všemu, co jsem za těch pár minulých let prožila. Za pár dnů mně bude 72.
Díky Benjaminu Kurasovi jsem se k Vám opět dostala. Už před dlouhou dobou jsem totiž přestala chodit na blogy, jen občas píši na ten svůj. I když tam komentáře nemám, navštěvuje ho dost lidí, což mě těší - obojí..... Navíc dostávám poměrně dost vzkazů přímo na mail.
O Benjaminu Kurasovi jsem se dověděla, bohužel, až před nedávnem - hodně pozdě. Ale okamžitě mě nadchl - stejně jako Vás - jak jsem se dočetla před chvilkou v jednom z Vašich článků. Jeho styl psaní mně velmi vyhovuje, pro vtipnost, specifický humor, široký záběr vědomostí a schopnost předávat obrovské množství postřehů, dat, skutečností....... srozumitelně dál.
Kdybyste se chtěl podívat na některé moje obrazy, stačí kliknout na mém blogu na „Moje psaní na ISSUU“ ? a tam na knížečku „Povídání s obrazy“.
Bohužel, vzhledem k mému špatnému zdravotnímu stavu jsem už před pár roky byla nucená přestat malovat.
Moc Vás zdravím, přeji jen to nejlepší jak v osobním, tak profesním životě.
Wu
2007-06-24 22:17:36
Děd nevěd: ano; nevím jestli tomu tak bylo všude, ale u nás ve škole byl Komenský skutečně značně redukovaný. Sice jsme se učili přehled jeho děl, životopis, ale význam, ten se nějak vytrácel.
Děd nevěd
2007-06-24 06:12:20
Byl jsem se podívat v Kunvaldu, v tom "semeništi Českých bratří". Vše krásně upraveno, ale nepotkal jsem tam živáčka. Dokonce ani školní výlet, kterých je na konci června všude plno. Inu, zřejmě hledíme jiným směrem než k odkazu J.A.K.