Wuwejův zápisník

Umberto Eco: Foucaultovo kyvadlo

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2006-09-19 20:46:36
Zdravím,
o čem to je se popisuje těžko. Nejvíc asi o velké fikci historického spiknutí, která jejím autorům tak trochu přerostla přes hlavu. Je tam dost ironie k pošetilým blouznivcům, působivý je třeba popis tajemných číselných souvislostí na rozměrech tuším zmrzlinového stánku (na způsob rozkódování rozměrů pyramid).

Jestli je tam skutečné poznání cíleně zakódováno... nevím. Myslím že tam bude, a že tam také spousta věcí zazní nezakrytě, takových, které by jinde byly považovány za esoterické vědění. Obrovská erudice autora je cítit z každé stránky.

Ale pro zájemce o esoteriku, zednářství a spřízněné záležitosti je to myslím povinná četba, doporučuji. Popisy nejrůznějších teorií, obřadů (macumba, umbanda, kde se o tom člověk dozví?), skutečných i fiktivních spolků, souvislosti...
Umberto Eco
2006-09-19 18:39:19