Wuwejův zápisník

Posledních 10 komentářů

Nejnovější komentář je jako první.

Michal Petrov: Retro ČS
André Pulgar
2018-01-20 10:54:27
S těmi kořeny nostalgie asi nemáte tak úplně pravdu. Já jí třeba trpím docela dost:
http://popotope.blogspot.cz/search/label/Starý%20svět
(i když se to, pravda, projevuje dost sporadicky, protože řada objektů čeká na zdokumentování kvůli naléhavějším věcem, což mi také připomíná, že jsem mimo jiné nestihl udělat Váš vánoční dárek, ale k příštímu Ježíšku to už bude), a není to jenom tím mládím v socíku, to by navíc ani nemohlo hrát roli pokud jde o starší období (ČSR, RU ...), která jsem ani nezažil. Uvědomuju si, že materiálně jsem na tom pravděpodobně lépe, než bych byl za socíku. Na druhou stranu myslím, že bych měl víc volného času a byl bych míň stresovanej. (Taky je teda možnost, že bych lepil pytlíky nebo dělal v kotelně). Ale to všechno je vedlejší. Jde o ty objekty (a teď nemá zrovna na mysli jogurt). Mě třeba fascinují staré stroje, které dosud můžete najít na vesnicích. Nejlépe ty (pravda, z nouze) vyrobené svépomocí. Pokud z té doby přežily (ať už vyráběné průmyslově nebo svépomocí), je to opravdu něco. Jsou bytelné, většinou z poctivé oceli a jiných "chlapských" materiálů, bez "kurvítek", která jsou dnes všude. Tak třeba nejlepší štípačka na dřevo, kterou jsem zatím potkal, je poskládaná doma ze všeho možného, poradí si s většími špalky než ty moderní inzerované na netu a funguje už asi 40 let. Samozřejmě, taky vznikala spousta šuntů, ale to je ta výhoda optiky zpětného pohledu - ty tak nějak zapadaly prachem zapomnění (anebo ne, ale pak jsou zdrojem pobavení).
Pokud jde o kritiku obrazové přílohy, v tom Vás chápu. Na druhou stranu, ono je to těžké. V době, kdy "to" ještě není retro, ale zcela běžná věc, tak kdo by to fotil (až na vzácné výjimky hraničící s psychopatologií)? Navíc, tehdy se zdaleka nefotilo v takových kvantech jako teď. No a bohužel, po těch 20 letech, kdy se "to" stane minulostí, vzácností a retrem, tak už zase třeba není možné to vyfotit. Mně se třeba něco podobného opakovaně stalo s některými baráky. Leta jsem okolo nich chodil, říkal jsem si "hm hm, ten ale pěkně chátrá", ale k focení jsem se nějak nedostal. A pak jednou jdu a barák je pryč (a místo něho je třeba NC nebo parkovací dům).
A ještě k té sentimentalitě - pro mě to má význam i nějaké historické kontinuity a snad i zakořenění. Je sice fajn, mít smartphone, ale myslím, že člověk (nebo aspoň já), potřebuje mít v obrazové paměti, že existovaly i telefony na drátě (a dokonce i jiné než ty oranžové plastové ze socíku), aby se nestal depresivním robotem Marvinem.
Michal Petrov: Retro ČS
Hana Kubíková
2018-01-20 08:27:51
Ke mně se shodou okolností dostala zase jen dvojka, tj. druhý díl knížky Retro. A užila jsem si ji opravdu jako vzpomínku na dětství, čas od času trochu vzpomínání neuskodi☺ ale další díly jsem taky neporizovala.
https://naskokjinam.blogspot.cz/2015/10/michal-petrov-retro-cs-ii.html?m=1
Lars Vasa Johansson: Kouzelníkův únik z reality
Wu
2018-01-19 22:10:25
Já nehrabal, ale ta vzpomínková linie mě rozčilovala.
Zato v lese, úžasný. Ano, Gunnar a Greta jsou super :)
Fotobáseň Pomíjivé
Wu
2018-01-19 22:09:22
Tak to jsem rád, děkuju za pochvalu.
Nejhorší bylo, jak málo času jsem na to měl :)
Lars Vasa Johansson: Kouzelníkův únik z reality
bb
2018-01-19 18:18:13
no.... hezky.... Hodně si tam místama pro něco hrabu!
Ale čte se to výborně.
Miluju Gretu a Gunnara!
Právě jsem ve fázi rozhovoru v zrcadle :-)
Fotobáseň Pomíjivé
bb
2018-01-19 17:59:52
pááni ........ Nádherná fotka! Kompizice, světlo .... achh! ....
A písmenka též...
Domácí server HP Proliant Gen8 - zálohování z Windows
Wu
2018-01-18 09:21:11
To určitě ne, spíš nevýhody.
Například nemám průběžné verze, jen z minulého spuštění počítače.

Výhody - pro mě - jsou spíš drobnosti. Třeba že notebook má sedmičky, ve kterých File History ještě není (dobře, tohle není drobnost). Nebo že to mám pod kontrolou. Nevím, jaká je cílová struktura dat u File History. Já mám rád adresáře a soubory, ve kterých se můžu pohybovat tak, jak jsem zvyklý a soubor najdu i bez windows (možná to File History tak má, nevím).
Domácí server HP Proliant Gen8 - zálohování z Windows
Tribun
2018-01-18 09:08:17
Nějaká zásadní výhoda proti vestavěnému File History (nebo jak se to jmenuje)?
Lars Vasa Johansson: Kouzelníkův únik z reality
Wu
2018-01-15 19:55:30
Vydrž, zlepší se to :)
Chundelatá létající návštěva
Wu
2018-01-14 13:42:33

Posledních 10, 20, 30, 50 komentářů.